top of page

מידע עדכני למטפלים

מידע חשוב למטפלות ולמטפלים שלנו

על מבצע הקשב

מבצע הקשב מבקש לתת מענה למבקשי טיפול שנקלעו למצוקה נפשית עקב המצב והמלחמה. בין השאר למטופלים שמתמודדים עם תגובות פוסט טראומטיות, חרדות, קשיים בזוגיות או בטיפול בילדים עקב המצב, התמודדות עם היעדר בן/בת הזוג עקב מילואים, מילואמינקים החוזרים ממילואים ועוד. 

חשוב שתדעו שכרגע אנו מתמקדים בעיקר באוכלוסיית בנות/בני הזוג של מילואימניקים ובמילואמינקים עצמם.

באופן טבעי מדובר בטיפולים שאינם ארוכי טווח. מטרת הטיפולים העיקרית היא הכלה, ייצוב וקרקוע, הענקת כלים, התערבויות ראשוניות וכו'.

 

כל מטופל/ת עובר לפני המפגש אתכם, מיון אצל מתאמת טיפול פסיכולוגית, ונמצא מתאים להתערבות קצרה.

לגבי טיפולים ארוכים יותר לאוכלוסיה הנ"ל במידת הצורך ראו פירוט בהמשך.

הרשמה למערכת וכניסה חוזרת אליה

מבצע הקשב קורה ומתנהל בעזרת מערכת דיגיטלית שפותחה עבורינו ע״י הילמ״ה המהממים. המערכת עושה התאמה אוטומטית בין מבקשי טיפול למטפלים מתאימים.

 

ההרשמה למערכת הדיגיטלית של מבצע הקשב,  כמו גם כניסה חוזרת אליה בפעמים הבאות,  נעשית דרך אותו קישור - https://hakshev.carmel6000.com

בעת הכניסה הראשונה שלכם תדרשו להירשם למערכת, להכניס פרטים אישיים וגם להגדיר איזה סוג מטפלים אתם. פסיכולוגים מתבקשים להכניס מספר רישיון.

מטפל/ת אחר/ת? בבקשה, העלו למערכת תעודות כמו  הסמכה לתואר שני טיפולי כעו"ס קליני, הסמכה כמטפל בשיאצו ועוד. 

אנחנו עוברים על כל התעודות בקפידה. לא צירפתם תעודות? לא תאושרו במערכת.

אם יש לכם תקלה בהעלאת תעודות או בהרשמה, חפשו למטה בפתרון הבעיות מה אפשר לעשות.

כניסה חוזרת: בעת כניסה חוזרת תתבקשו להכניס את מספר הטלפון שלכם ואת הקוד שקבלתם ב-sms

לקיחת פניה חדשה

איך לוקחים פניה חדשה?

במסך הראשי יש חלונית קטנה בה תוכלו לבחור אם לצפות בטיפולים שרלוונטיים אליכם, אותם תוכלו לשייך אליכם, או לצפות בטיפולים שכבר שוייכו אליכם.

דוגמה ב-gif:

תהליך טיפול

1.בתוך המערכת, לוחצים על פניה רלוונטית, רואים אם היא מתאימה לניסיון שלכם, ואם כן, לוחצים על כפתור "אטפל בזה".  הפניה כעת במצב ביניים אותו אנחנו מכנים ״שיוך״,  שבו הפניה משוייכת אליכם ואחרים כבר לא יכולים לקחת אותה, אבל עדיין לא התחלתם טיפול ויהיה ניתן לחזור אחורה בהמשך.

למרות שקופצת לכם אופציה ליצירת קשר בווצאפ - לא ליצור קשר עם המטופל לפני קבלת אישור ממתאמת הטיפול.

2. יוצרים קשר עם אור, מתאמת הטיפול,  לפני שמדברים עם המטופל(!) בווצאפ ב- 054-456-1359 לקבל אישור מבחינתנו על ההתאמה. רק אם מתאמת הטיפול אישרה את הטיפול תקבלו החזרים על הטיפול בסופו. 

3. יצירת קשר עם המטופל, קביעת מועד לפגישה הראשונה, עדכון מתאמת הטיפול.


 

תהליך טיפול

סיום ותשלום

4.  העברת סטטוס לסטטוס ״בטיפולי״ ע״י לחיצה על ״קבעתי פגישה עם המטופל״ במערכת.

 

5. בתום 3 פגישות עבור טיפול נפשי, או בתום טיפול אחד בטיפול אלטרנטיבי,  יש ליצור קשר עם מתאמת הטיפול ולעדכן לגבי הסיום, ולהעביר דרישת תשלום או קבלה, כרצונכם (אם תשלחו דרישת תשלום עליכם לשלוח קבלה לאחר קבלת התשלום)

בקבלה צריך להיות רשומים: שם המטופל במלואו, (זה מקובל על המטופלים שלנו, הם מאשרים זאת) ותאריכי הטיפולים. ומספר חשבון הבנק שלכם לשם העברה בנקאית.

יש לשלוח קבלה לתורם שלנו, הרב חיים פישר:

haimfi@gmail.com

 

ולכתב אותנו בבקשה בעותק מוסתר:

hakshev23@gmail.com

6. מקבלים את הכסף! יאיי מעולה, מגיע לכם ואנחנו ממש שמחים על כך.

7.שולחים לתורם היקר שלנו קבלה.

תנאי הטיפולים

המטופלים אמורים לדעת אבל אם הם לא יודעים אז תעזרו להם:

 

1. השתתפות עצמית - מטופל מתבקש לשלם דמי השתתפות עצמית על סך של 70 ש"ח לכל פגישה טיפולית. סכום זה ישולם ישירות למטפל, ויקוזז למטפל מהסכום אותו יקבל מהתורם שלנו, הרב חיים פישר.

2. יתר התשלום - שאר התשלום עבור הטיפול ישולם בסוף הטיפול אל מול קבלה, על סכום ההפרש בין גובה עלות טיפול אצל המטפל, נניח 350 ש"ח שמטפל פלוני אלמוני לוקח לטיפול, פחות 70 ש"ח אותם קיבל מהמטופל ישירות, ז"א שהסכום אותו יקבל מהתורם לפגישה, יהיה 280 ש"ח.

3. טיפולים אלטרנטיביים/ גופנפש - יסובסד טיפול אחד בלבד ולא יותר , זאת ע"פ דרישת התורם. טיפולים אחרים כדוגמת טיפולים באומנות לא מקבלים סיבסוד נכון לעכשיו. 

4. ״מבצע הקשב״ והרב חיים פישר שומרים לעצמם את הזכות להחליט על סוג הטיפולים אותם הם יממנו ואת המטפלים והמטופלים שיקבלו סבסוד.

5. כמות מפגשים -  אך במידה ויש צורך שהמטפל מזהה, בנוסף לרצון מצד המטופל להמשיך בטיפול, ובהינתן מצב כלכלי מורכב של המטופל, יישקל בשיתוף עמנו ועם התורם אפשרות למימון המשך הטיפול, עד 10 מפגשים (עוד 7 פגישות). המטופל יצטרך להציג דפי חשבון לתורם.

 חשוב לא לפתח ציפיות אצל המטופלים לקבלת 10 טיפולים.

5. משך טיפול- מינימום 45 דקות לפגישה טיפולית.

6. תעריף טיפול- ע״פ התעריף הקבוע של המטפל, ולא יותר מ-450 ש״ח כולל מע״מ לפגישה. נא לדווח על מחירים כולל מע״מ , על הסכומים להיות עגולים. 

אז מה עוד?

1.הטיפולים במבצע הקשב נעשים בקליניקות הפרטיות של המטפלים ועל כן האחריות הביטוחית והמקצועית היא על המטפלים בלבד. ​

2. במידה ושני הצדדים, מטפל ומטופל, ירצו להמשיך בטיפול למעבר לסבסוד שאנחנו מציעים, מוזמנים להמשיך את הטיפולים וגם לספר לנו על כך. זה ישמח אותנו מאוד :)

  • המערכת מראה לך רק פניות שמתאימות לפרופיל המטפל שלך. רוב הפניות הן בערים הגדולות ולפי ריכוזי האוכלוסיה. אני (אלעד) פסיכודרמתיסט, וכמעט לא נתקלתי בבקשה למטפל בדרמה. לכן, גם אם אכנס למערכת מדי יום, כנראה שלא אראה כלל פניות מתאימות לי. בטח ובטח אם הייתי גר במקום שהוא קצת "חור" כמו מצפה רמון... אז גם אם הייתי פסיכולוג קליני מוסמך, הייתי רואה מעט מאוד פניות רלוונטיות.

  • דרך מבצע הקשב יכולים לטפל רק מטפלים מוסמכים בתחומם. אנו מאשרים מטפלים למערכת שלנו אשר עברו הכשרה מסודרת המוכרת על ידי משרד הבריאות. כך למשל פסיכולוגים הרשומים במשרד הבריאות ובעלי רשיון, עו״ס בעלי תואר שני טיפולי הרשומים במשרד הבריאות, פסיכותרפיסטים ממוסד המוכר על ידי האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה וכן מטפלים מכל הכשרה אחרת אשר קיבלו הכרה של משרד הבריאות בתחומם. כמו כן, מטפלים בעלי תעודות מטפל ממוסדות רשמיים ומוכרים כמו אוניברסיטאות, מכללות המוכרות על ידי המל״ג וכדומה. לגבי טיפולים גופניים גם נדרשים המטפלים להציג תעודת מטפל ממוסד מוכר ומאושר. 

  • מכיוון שאנו בודקים כל מטפל שמאושר במערכת, זה לוקח לנו זמן. לוקח בערך כשבוע לאשר מטפל חדש. בבקשה להתאזר בסבלנות! כמו כן, אנחנו פועלים במבצע הקשב בהתנדבות, ולפעמים משימות מצטברות. אם חשוב לך להצטרף אלינו ולא אישרנו אותך, מוזמנ/ת לפנות אלינו ישירות ב-052-5311866.

  • יש מגבלה של 30 דקות לסיום העלאת הטופס. בדרך כלל אם יש בעיה בשליחה זה בגלל שעבר יותר מדי זמן מרגע תחילת מילוי הטופס. זהו אמצעי בטיחות מצדינו.

  • אנו מבקשים לראות את תעודות ההסמכה שלכם. אלא אם כן אתם פסיכולוגים ואז מספיק לנו לגמרי לקבל ממכם את מספר הרישיון. פורמט מתאים לתעודות -jpg, jpeg. פורמט שעושה בעיות - pdf

    במידה ולא הצלחתם להעלות תעודות דרך המערכת, ניתן לשלוח אותן למייל שלנו: hakshev23@gmail.com

  • מדי פעם (ממש לא לכל פניה, רק לפניות מסויימות) יהיו פניות שיצוצו לכם בווצאפ. מוזמנים להכנס למערכת ולהתייחס לפניה אם היא רלוונטית לכם. חוץ מזה, אנחנו ממש מבקשים וממליצים להכנס פעם ביום או יומיים למערכת ולראות אם יש פניה שמתאימה לכם, גם אם ברוב הפעמים כנראה לא יהיו פניות רלוונטיות.

שאלות ותשובות

גישות עדכניות להבנה וטיפול במצבי אבל ואובדן-פרופ' אילנית חסון-אוחיון   הקלטת הרצאה בזום
טיפול מבוסס התקשרות בטראומה בילדים ובגיל הרך - נעמה קרויזר, פסיכולוגית מומחית ומדריכה, מוסמכת ב-CPP מטעם מכון חרוב
bottom of page