top of page

Emotional support and war explanation for children

We have put together recommended videos for you to accompany your children during this difficult time

מטרת העל של מבצע הקשב​ - הטיפולים שאנו מציעים למבקשי הטיפול

מבצע הקשב מבקש לתת מענה למבקשי טיפול שנקלעו למצוקה נפשית עקב המצב והמלחמה. בין השאר למטופלים שמתמודדים עם תגובות פוסט טראומטיות, חרדות, קשיים בזוגיות או בטיפול בילדים עקב המצב, התמודדות עם היעדר בן/בת הזוג עקב מילואים, מילואמינקים החוזרים ממילואים ועוד. 

חשוב שתדעו שכרגע אנו מתמקדים בעיקר באוכלוסיית בנות/בני הזוג של מילואימניקים ובמילואמינקים עצמם. אך גם מטופלים נוספים שעונים על ההגדרות הכתובות למעלה מוזמנים לקבל טיפול. 

באופן טבעי מדובר בטיפולים שאינם ארוכי טווח. מטרת הטיפולים העיקרית היא הכלה, ייצוב וקרקוע, הענקת כלים, התערבויות ראשוניות וכו'. 

על כל מטפל, לפי שיטת הטיפול בה הוא עובד, לערוך אינטייק מסודר בתחילת הטיפול על מנת להבין אם מדובר בטיפול מורכב שידרוש על פי הבנתו מעבר ל-10 פגישות שאנו מציעים. במידה והתשובה לכך היא כן ניתן לפנות לצוות מבצע הקשב כדי להחליט אם לקחת את הטיפול הזה או לא, בכל מקרה כרגע מעבר ל-10 פגישות טיפוליות מבצע הקשב לא יוכל לסבסד. (מבקשי טיפול שפונים עקב רקע נפשי מורכב יותר מהעבר שאינו קשור למלחמה, ככל הנראה יופנו חזרה לטיפול בקהילה).

לגבי טיפולים ארוכים יותר לאוכלוסיה הנ"ל במידת הצורך ראו פירוט בהמשך.

על המערכת הטכנולוגית של מבצע הקשב

 

המערכת הטכנולוגיות (סוג של אפליקציה אבל בצורה של אתר) של מבצע הקשב תוכננה להיות אוטומטית ויעילה. המערכת מתאימה בין מטפל למטופל, כך שמטפל יראה רק פניות רלוונטיות לו. אם פסיכולוגית מקבלת באזור תל אביב, סביר להניח שמדי פעם היא תראה במערכת פניה שמתאימה לה, מצד שני יכול להיות שיש עוד מטפלות ש"מתחרות" על המטופלים באזור זה.  אם מטפל גר למשל ביקנעם, ולא נרשמו בקשות טיפול ביקנעם וגם לא בקשות לטיפולים מקוונים, הוא לא יראה שום בקשות לטיפול.

 

המערכת תוכננה עם תשומת לב רבה לשמירה על המטפלים והמטופלים במידה המירבית, והפיקה לקחים מתהליכי טיפול שנעשו בזמן הקורונה ובהם מטפלים רבים "הוטרדו" על ידי מטופלים כאשר פרטי הקשר של המטופלים היה חשוף. לכן, בחרנו שהמטפלים הם אלו שבוחרים את המטופלים, ולא ההפך. 

יש בכך יתרונות, וגם חסרונות. יתרון לדוגמה- מטפל יכול לבחור במי הוא מטפל. נסיונו האישי, מומחיותו וכנותו אמורים להוביל אותו לבחור במטופלים שמתאימים לו ולהם הוא יכול לעזור.  חיסרון לדוגמה, הוא זה שהמטפל צריך "לצוד" את המטופל ולחפש אחריו. המערכת היתה אמורה להתריע בווצאפ על כניסה של מטופל מתאים להגדרות הפרופיל של המטפל, אך זה יצר בעיה כאשר מטופל אחד שלמשל ביקש טיפול און ליין, התאים להרבה מטפלים, וכולם נכנסו בבת אחת וגילו שהפניה כבר טופלה, היתה עוגמת נפש, ולכן עברנו למצב שבו אנחנו מבקשים ממכם להכנס למערכת בכניסות יזומות מדי פעם, פעם ביום או יומיים מספיק ביותר, כדי לראות אם יש פניות שרלוונטיות עבורכם. 

הרשמה למערכת וכניסה חוזרת אליה

ההרשמה למערכת וכניסה חוזרת אליה בהמשך נעשית דרך אותו קישור - https://hakshev.carmel6000.com

בעת הכניסה הראשונה שלכם תדרשו להירשם למערכת, להכניס פרטים אישיים וגם להגדיר איזה סוג מטפלים אתם. פסיכולוגים מתבקשים להכניס מספר רישיון.

מטפל/ת אחר/ת? בבקשה, העלו למערכת תעודות כמו  הסמכה לתואר שני טיפולי כעו"ס קליני, הסמכה כמטפל בשיאצו ועוד. 

אנחנו עוברים על כל התעודות בקפידה. לא צירפתם תעודות? לא תאושרו במערכת.

אם יש לכם תקלה בהעלאת תעודות או בהרשמה, חפשו למטה בפתרון הבעיות מה אפשר לעשות.

כניסה חוזרת: בעת כניסה חוזרת תתבקשו להכניס את מספר הטלפון שלכם ואת הקוד שקבלתם ב-sms

תהליך ושלבי קבלת טיפול

במסך הראשי יש חלונית קטנה בה תוכלו לבחור אם לצפות בטיפולים שרלוונטיים אליכם, אותם תוכלו לשייך אליכם, או לצפות בטיפולים שכבר שוייכו אליכם.

איך לוקחים פניה חדשה?

1.פתיחת פניה רלוונטית במערכת, ולחיצה על כפתור "שיוך".  שיוך זהו מצב ביניים שניתן לבטל, שבו הפניה משוייכת אליכם אבל עדיין לא התחלתם טיפול.

2. יצירת קשר עם אלעד לפני שמדברים עם המטופל(!) בווצאפ ב- 0525-311866 לקבל אישור שיש לנו תקציב לטיפול הנ"ל ואישור מבחינתינו על ההתאמה. אם לא קיבלתם אישור, לא תקבלו החזר על הטיפולים. 

3. יצירת קשר עם המטופל, קביעת מועד לפגישה הראשונה, עדכון שלו לגבי תנאי הטיפולים (מפורט בהמשך) וגם העברת סטטוס מ"משויך" ל"בטיפול" במערכת.

4. בתום 3 פגישות עבור טיפול נפשי, או בתום טיפול אחד בטיפול אלטרנטיבי,  יש ליצור קשר עם אלעד ולשאול לאן להעביר את דרישת התשלום, יש לנו יותר מתורם אחד וכל מקרה נבחן לגופו.

5. מקבלים את הכסף! יאיי מעולה, מגיע לכם ואנחנו ממש שמחים על כך.

6.שולחים לתורם היקר שלנו קבלה, ניידע אתכם בפרטים.

תנאי הטיפולים

חובה ליידע את המטופל ש...

1. השתתפות עצמית - מטופל מתבקש לשלם דמי השתתפות עצמית על סך של 70 ש"ח לכל פגישה טיפולית. סכום זה ישולם ישירות למטפל, ויקוזז למטפל מהסכום אותו יקבל מהתורם.

2. יתר התשלום - שאר התשלום עבור הטיפול ישולם אל מול קבלה, על סכום ההפרש בין גובה עלות טיפול אצל המטפל, נניח 350 ש"ח שמטפל פלוני אלמוני לוקח לטיפול, פחות 70 ש"ח אותם קיבל מהמטופל ישירות, ז"א שהסכום אותו יקבל מהתורם לפגישה,יהיה 280 ש"ח.

3. טיפולים אלטרנטיביים/ גופנפש - יסובסד טיפול אחד בלבד ולא יותר ע"פ דרישת התורם.

4. כמות מפגשים -  אך במידה ויש צורך שהמטפל מזהה, בנוסף לרצון מצד המטופל להמשיך בטיפול, ובהינתן מצב כלכלי מורכב של המטופל, יישקל בשיתוף עמנו ועם התורם אפשרות למימון המשך הטיפול, עד 10 מפגשים (עוד 7 פגישות). המטופל יצטרך להציג דפי חשבון לתורם.

כמובן רק באישור של אלעד. חשוב לא לפתח ציפיות אצל המטופלים לקבלת 10 טיפולים.

5. משך טיפול- מינימום 45 דקות לפגישה טיפולית.

6. תעריף טיפול- נקבע לפי המטפל, כל מטפל לפי התעריף הרגיל שהוא לוקח. תעריפי טיפול גבוהים במיוחד לא בהכרח יאושרו.

ניהול סטטוסים של פניות

 סטטוסים של פניות- הפניות שלנו מנוהלות בסטטוסים שעליהם יש לכם שליטה, ומאוד חשוב לנו להיות מסודרים.

1. טיפול פתוח- טיפול שלא שוייך עדיין, לא ניתן לראות את שם המטופל (הגנה עליו) וכל המטפלים המתאימים יכולים "לשייך" אליהם את בקשת הטיפול הנ"ל. 

2. טיפולים מושייכים -לחצתם על "שיוך" של טיפול? כעת רק אתם יכולים להיחשף אליו. תוכלו לראות את הטלפון של המטופל, אבל מזכיר לכם שלפני שאתם בודקים איתו שמתאים ורלוונטי, לבדוק איתי שאני מאשר את ההתאמה ביניכם, שיש לי מקורות מימון, (חשוב!!!) ואם אתן אור ירוק, אז יאללה, תקבעו ותעבירו את הבקשה לסטטוס הבא! ותעדכנו אותי בווצאפ למתי קבעתם את הטיפול הראשון. בכלל, אשמח להיות מעודכן על כל טיפול שנפגשתם, וגם לשמוע בכמה מילים איך היה, זה מחזק ונותן משמעות לכל העבודה השחורה שנעשית פה מאחורי הקלעים...

אגב תמיד תוכלו לבטל שיוך של פניה , מכל מיני סיבות, וגם חשוב לכתוב לטובת המטפלים הבאים שמתלבטים אם לקחת את הפניה, מהי סיבת ביטול השיוך.

4. סטטוס "בטיפול" -  הסטטוס הזה מלווה את כל שלב הטיפול, עד שמסתיים הטיפול. סיימתם? קיבלתם מאיתנו החזר כספי? מעולה! תעבירו את הטיפול לסטטוס הבא!

5. סטטוס "סיום"- אם הטיפול בסטטוס סיום טיפול זה אומר שקיבלתם את הכסף שלכם, הטיפול הסתיים וכולם מאושרים :)

אז מה עוד?

1.הטיפולים במבצע הקשב נעשים בקליניקות הפרטיות של המטפלים ועל כן האחריות הביטוחית והמקצועית היא על המטפלים בלבד. 

2. במידה ושני הצדדים, מטפל ומטופל, ירצו להמשיך בטיפול למעבר לסבסוד שאנחנו מציעים, מוזמנים להמשיך את הטיפולים וגם לספר לנו על כך. זה ישמח אותנו מאוד :)

  • מכיוון שאנו בודקים כל מטפל שמאושר במערכת, זה לוקח לנו זמן. לוקח בערך כשבוע לאשר מטפל חדש. בבקשה להתאזר בסבלנות!

  • יש מגבלה של 30 דקות לסיום העלאת הטופס. בדרך כלל אם יש בעיה בשליחה זה בגלל שעבר יותר מדי זמן מרגע תחילת מילוי הטופס. זהו אמצעי בטיחות מצדינו.

  • אנו מבקשים לראות את תעודות ההסמכה שלכם. אלא אם כן אתם פסיכולוגים ואז מספיק לנו לגמרי לקבל ממכם את מספר הרישיון. פורמט מתאים לתעודות -jpg, jpeg. פורמט שעושה בעיות - pdf

    במידה ולא הצלחתם להעלות תעודות דרך המערכת, ניתן לשלוח אותן למייל שלנו: hakshev23@gmail.com

  • מדי פעם (ממש לא לכל פניה, רק לפניות מסויימות) יהיו פניות שיצוצו לכם בווצאפ. מוזמנים להכנס למערכת ולהתייחס לפניה אם היא רלוונטית לכם. חוץ מזה, אנחנו ממש מבקשים וממליצים להכנס פעם ביום או יומיים למערכת ולראות אם יש פניה שמתאימה לכם, גם אם ברוב הפעמים כנראה לא יהיו פניות רלוונטיות.

  • המערכת מראה לך רק פניות שמתאימות לפרופיל המטפל שלך. רוב הפניות הן בערים הגדולות ולפי ריכוזי האוכלוסיה. אני (אלעד) פסיכודרמתיסט, וכמעט לא נתקלתי בבקשה למטפל בדרמה. לכן, גם אם אכנס למערכת מדי יום, כנראה שלא אראה כלל פניות מתאימות לי. בטח ובטח אם הייתי גר במקום שהוא קצת "חור" כמו מצפה רמון... אז גם אם הייתי פסיכולוג קליני מוסמך, הייתי רואה מעט מאוד פניות רלוונטיות.

שאלות ותשובות

Reading materials on dealing with anxiety during an emergency, emotional support and mental first aid.

Reading materials on dealing with anxiety during an emergency, emotional support and mental first aid.

bottom of page